Manchester: Old Trafford nie na sprzedaż

źródło: Telegraph.co.uk

Manchester: Old Trafford nie na sprzedaż Po Liverpoolu teraz wielki rywal z Manchesteru potwierdza, że nie zamierza sprzedawać nazwy stadionu. To groziłoby kryzysem w relacjach z kibicami, na co Glazerowie nie mogą sobie pozwolić.

Reklama

Manchester United wykluczył możliwość umowy naming rights na Old Trafford. Prawo do nazwy słynnego stadionu nie jest na sprzedaż, ponieważ obiekt znaczy zbyt wiele dla kibiców. A mówiąc bardziej pragmatycznie: fani już teraz bardzo nisko oceniają amerykańskich właścicieli, dlatego Glazerowie nie chcą dolewać oliwy do ognia.

Aktualny dług United to ok. 380 mln funtów (2,12 mld zł), więc teoretycznie wpływy z naming rights szacowane na 20 mln funtów rocznie (110 mln zł) bardzo by się przydały. Tyle że zaognienie napiętych relacji z kibicami może zdestabilizować klub i gra – według doniesień „Sunday Telegraph” – nie jest warta świeczki.

Wcześniej, przy okazji rozbudowy Anfield, również Liverpool FC potwierdził, że nie bierze w ogóle pod uwagę sprzedaży praw do nazwy stadionu.

W tej chwili na angielskim rynku liderami pod tym względem są Arsenal i Manchester City, którym umowy z Emirates i Etihad dostarczają rocznie (odpowiednio) 30 oraz 35 mln funtów. Trzeba jednak pamiętać, że te umowy obejmują również inne elementy sponsoringu (przede wszystkim koszulki), nie tylko nazwę stadionu.

Reklama