Katowice: Będą derby? Mobilizacja Rozwoju w walce o awans

źródło: Rozwoj.info.pl / Sport.pl / własne

Katowice: Będą derby? Mobilizacja Rozwoju w walce o awans Po raz pierwszy w historii mogą awansować do I Ligi, a wtedy piłkarze Rozwoju Katowice powalczą w derbach z GieKSą. By wbić się do czołówki, Rozwój zaprasza kibiców za darmo na ostatni mecz!

Reklama

Rozwój Katowice jest na piątym miejscu w lidze, ale ma tylko punkt straty do lidera. Na dwie kolejki przed końcem sezonu to ogromna szansa na historyczny awans na drugi szczebel rozgrywek. To piękna perspektywa z dwóch względów.

Przede wszystkim Rozwój dotąd najwyżej w historii był na 4. miejscu trzeciego szczebla rozgrywek, czyli o jedno oczko wyżej niż teraz. Dla zespołu istniejącego już 90 lat (jubileusz w tym roku) to najwyższa pora na… rozwój! Ewentualny awans to jednak nie tylko krok w górę sportowo. To też szansa na rozegranie derbów z GieKSą i rozwój klubu.

Rozwój Katowice

Dlatego władze klubu postanowiły, że na najbliższy mecz wszystkich widzów wpuszczą za darmo. Wystarczy przynieść dowód tożsamości. W niedzielę zespół będzie walczył ze Zniczem Pruszków (16:00) przy Zgody. Później 7 czerwca zmierzy się z Nadwiślanem Góra na wyjeździe i tam najprawdopodobniej Rozwój też zabierze swoich fanów.

Sytuacja w II Lidze może być niezwykle ciekawa aż do końca sezonu. W tej chwili aż 7 zespołów ma szansę na zajęcie pierwszego miejsca, aktualnie okupowanego przez Zagłębie Sosnowiec. Liderów dzielą zaledwie 2 punkty od siódmego klubu – Błękitnych Stargard.

Reklama