Chorzów: Jeszcze 100 milionów na Śląski

źródło: Slask.Sport.pl; autor: michał

Chorzów: Jeszcze 100 milionów na Śląski Ile dokładnie pochłonie Stadion Śląski – dziś nie ma odpowiedzi. Jest za to przetarg na kolejne prace, których wartość wyceniono na 100 mln zł. Relacja Slask.Sport.pl.

Reklama

Podczas gdy na budowie trwają przygotowania do wielkiego podnoszenia dachu, marszałek województwa śląskiego ogłosił przetarg na dokończenie pozostałych prac na Stadionie Śląskim. Ich wartość wyceniana jest na około 100 mln zł. Chodzi m.in. o prace wykończeniowe oraz doprowadzenie systemów telewizyjnych i monitoringu, systemu bezpieczeństwa i łączności do centralnego punktu dowodzenia, który jest nad trybuną wschodnią.

Przetarg obejmuje też dokończenie prac związanych z system nagłośnienia, sygnalizacji pożarowej, kontroli dostępu i systemu biletowego. Konieczne jest też wykonanie systemu zarządzania trybuną wschodnią i zachodnią.

To tylko pierwsza część przetargu, który pozwoli na dokończenie inwestycji. Kolejny przetarg będzie dotyczył m.in. zagospodarowania terenu wokół stadionu – zapowiada Witold Trólka z biura prasowego urzędu marszałkowskiego.

Reklama