Tychy: Wszystkie krzesełka przy Edukacji do końca kwietnia

źródło: Edukacji7.pl / własne | opracował: MK

Tychy: Wszystkie krzesełka przy Edukacji do końca kwietnia W ciągu najbliższych trzech tygodni na nowym Stadionie Miejskim w Tychach pojawi się ok. 15 tys. krzesełek w trzech kolorach. Wszystkie powstają w zakładzie oddalonym o zaledwie 60km.

Reklama

W Tychach rozpoczął się najbardziej barwny etap budowy Stadionu Miejskiego. Do szarego betonu i prawie czarnego pokrycia dachu/elewacji zaczęły dołączać krzesełka.

Pierwsze wrażenie może sugerować, że nie będzie zbyt kolorowo, ponieważ instalację zaczęto od czarnych siedzisk. Ale z kolejnymi tygodniami coraz więcej będzie zielonych i czerwonych. Wspólnie utworzą mozaikę w barwach GKS-u Tychy widoczną na poniższej wizualizacji:

Stadion Miejski w Tychach© www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

Łącznie pojawi się nieco ponad 15 tys. krzesełek, a zdecydowana większość to model BSP-7 – proste krzesełka składane od Best Sport Pro w wersji z wysokim oparciem.

- Ten model nie ma żadnych wad. Siedziska są bardzo odporne i charakteryzują się świetną ergonomią. Przede wszystkim są jednak wygodne. Dzięki odpowiedniemu kątowi nachylenia są skonstruowane w taki sposób, że nikt nie będzie się czuł zmęczony po ich użytkowaniu – zapewnia Michał Habdas, właściciel Best Sport Pro.

Stadion Miejski w Tychach© Michał Giel, www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

Sami sprawdzaliśmy BSP-7 na stadionie Cracovii i rzeczywiście powinny spełniać oczekiwania widzów w Tychach. Ich prosty kształt nie koliduje z zadowalającym komfortem. Warto przy okazji zauważyć, że siedziska zamówione do Tychów powstają w Łodygowicach, czyli tylko 60km od stadionu.

- Codziennie przy montażu pracuje około dziesięciu pracowników. Ważne, że w trybunach już wcześniej wykonaliśmy specjalne kotwy, na których ręcznie osadzamy siedziska. Planujemy, że montaż wszystkich krzesełek zakończy się do końca kwietnia - przekonuje Habdas.

Ta sama firma będzie również odpowiedzialna za dostarczenie foteli dedykowanych skyboksom (lożom VIP). Będą to zielone fotele z podłokietnikami, wykonane z ekoskóry oraz z wyhaftowanym herbem GKS Tychy. - Fotele VIP sprowadzamy od naszego partnera z Hiszpanii, a więc całkiem możliwe, że w Tychach znajdą się fotele podobne do tych, które znajdują się na stadionach FC Barcelony lub Realu Madryt - dodaje Michał Habdas.

Best Sport Pro ma spore doświadczenie i w ostatniej dekadzie dostarczała krzesełka m.in. na Stadionie Essen, Stadionie Miejskim w Mielcu, w centrum treningowym Botevu Płowdiw czy wspomnianym wcześniej stadionie w Krakowie. Pod koniec 2014 roku firma zaopatrzyła też w miejsca stojąco-siedzące słynny Westfalenstadion w Dortmundzie (górna część Suedtribune).

Stadion Miejski w Tychach© Michał Giel, www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

Reklama