Sosnowiec: Pierwsze wyniki odwiertów w maju

źródło: TwojeZaglebie.pl

Sosnowiec: Pierwsze wyniki odwiertów w maju Władze Sosnowca zlecają pierwsze odwierty i już rozpisują przetarg na kolejne. Chodzi o ustalenie, gdzie lepiej zbudować nowy stadion – w obecnym miejscu czy w nowym. Relacja TwojeZaglebie.pl.

Reklama

Pierwszy przetarg na odwierty pod przyszły sosnowiecki stadion piłkarski (12 tys. miejsc) już rozstrzygnięty. 15 firm zgłosiło się do sprawdzenia gruntów przy Górce Środulskiej pod kątem tej inwestycji.

Zwycięska firma ma wykonać 8 odwiertów o głębokości 20 metrów. PI Geologia s.c. zaoferowała taką usługę w najkorzystniejszej cenie, za 2,350 złotych brutto. Efekty odwiertów będą znany najprawdopodobniej w ciągu trzech tygodni.

Co ciekawe, sosnowiecki urząd miasta chce również sprawdzić pod kątem inwestycji tereny z obecnym Stadionem Ludowym. Dlatego ruszył kolejny przetarg na odwierty właśnie w tym miejscu. Przetarg trwa do 4 maja, a opinia ma powstać do 5 dni po podpisaniu umowy.

Miasto zapewnia, że chce sprawdzić, o ile podrożałaby inwestycja budowana na trudnym podłożu. Że przy Kresowej jest trudne, wiadomo nie od dziś. 8 lat temu były tam już prowadzone badania. Co nowego pokażą te zlecane teraz? Zobaczymy w maju lub czerwcu.

Reklama