Sosnowiec: Nowy stadion w innej lokalizacji zamiast na Ludowym?

źródło: TwojeZaglebie.pl

Sosnowiec: Nowy stadion w innej lokalizacji zamiast na Ludowym? Choć wszystkie dotychczasowe plany dotyczyły przebudowy istniejącego stadionu, nowy prezydent rozważa także budowę 12-tysięcznika bliżej centrum miasta – informuje TwojeZaglebie.pl.

Reklama

Stadion Ludowy leży przy granicy Sosnowca i Katowic i jego grunty były już przedmiotem sporów prawnych. Nie z Katowicami, a z prywatnymi właścicielami działek w obrębie stadionu.

Tym razem okazuje się jednak, że nie sama powierzchnia, a podłoże może stanowić problem. Wody gruntowe znajdują się tu bowiem wysoko i mogą podrożyć inwestycję w nowe centrum sportowe.

Dlatego władze Sosnowca zlecą badania geologiczne w innej lokalizacji, w okolicach Górki Środulskiej. To znaczny i świetnie skomunikowany obszar rekreacyjny blisko centrum miasta, w którym będzie wykonanych 8 odwiertów. Przetarg na przeprowadzenie badań ruszył w zeszłym tygodniu.

Stadion w Sosnowcu przeniesiony?© TwojeZaglebie.pl

Jeśli Górka Środulska okaże się optymalną lokalizacją, może tu stanąć nowy stadion piłkarski dla 12 tysięcy widzów, a także hala sportowo-widowiskowa o pojemności 3 tysięcy osób i lodowisko na 2,5 tysiąca widzów.

Co wtedy stanie się ze starym Ludowym? – Stadion z podgrzewaną murawą może być idealnym uzupełnieniem bardzo dobrej bazy treningowej. Teraz służy głównie Zagłębiu, ale w przyszłości może to być obiekt typowo komercyjny i będzie na siebie zarabiał – mówi Mateusz Rykała, wiceprezydent Sosnowca.

Niestety, obiektywnie rzecz biorąc Stadion Ludowy w obecnym kształcie nie ma najmniejszej szansy na przynoszenie zysków.

Reklama