Niemcy: Stadion Piasta straci swojego „bliźniaka”?

źródło: Stadionwelt.de

Niemcy: Stadion Piasta straci swojego „bliźniaka”? Dziś są niemal identyczne, ale już w przyszłym roku może je sporo dzielić. Stadion w Paderborn najpewniej czeka rozbudowa do 18 tysięcy. W planie jest też modernizacja strefy biznesowej.

Reklama

W rozmowie ze Stadionwelt.de dyrektor zarządzający operatora stadionu w Paderborn potwierdził, że projekt rozbudowy Benteler-Areny czeka na realizację w szufladzie. Jeszcze nie w tym roku, ponieważ na razie SC Paderborn skupia się na rozbudowie centrum treningowego.

Ale być może już w 2016 ruszą pierwsze prace. Plan zakłada odświeżenie powstałej w 2009 strefy biznesowej na stadionie, która dziś jest niewystarczająca. Do stadionu można też bez trudu dodać ok. 3 tys. miejsc.

Benteler Arena

I jest na nie zapotrzebowanie, ponieważ aktualnie Benteler-Arena jest najmniejszym stadionem Bundesligi i wyprzedaj się co mecz. Przy pojemności 15 tys. widzów stadion ma średnie obłożenie rzędu 99%.

Stadion powstały według skrajnie ekonomicznego projektu Bremer AG jest bliźniaczy z obiektem w Gliwicach, a oba obiekty różnią jedynie detale – m.in. kolorystyka, rodzaj masztów oświetleniowych i wykończenia. Największą różnicą pozostaje pojemność, ponieważ niemiecki stadion jest o połowę większy dzięki szerokiemu zastosowaniu miejsc stojących, w Polsce nielegalnych.

Reklama