Narodowy: Tylko milion straty, w tym roku zysk

źródło: PAP

Narodowy: Tylko milion straty, w tym roku zysk Po rekordowym pierwszym półroczu Stadion Narodowy zamknął 2014 rok na minusie, ale niewielkim. Od tego roku ma zacząć przynosić zyski, choć początkowo też niewielkie.

Reklama

Stadion Narodowy w Warszawie zanotował w 2014 roku stratę na poziomie 1,1 mln zł – wynika z wczorajszego sprawozdania z działalności przed sejmową Komisją Sportu. Jeszcze w pierwszym półroczu wynik był dodatni (pierwszy raz w historii), ale ostatecznie arena skończyła pod kreską.

W ubiegłym roku spółka zanotowała przychody w wysokości 43,202 mln złotych, natomiast poniosła koszty wynoszące 44,277 mln. Największy dochód - 15,945 mln uzyskano z organizacji 28 imprez całostadionowych. Wydarzenia biznesowe przyniosły 15,669 mln, z tytułu partnerstwa korporacyjnego i wynajmowania lóż uzyskano ponad 9 mln. złotych.

Stadion Narodowy w WarszawiePrzemysław Jahr (copyright-free)

W 2015 roku przewidujemy zysk brutto wynoszący około 1,5 mln. złotych. Ale przy naszej dynamicznej działalności, przy wprowadzonych oszczędnościach, ograniczonych kosztach, nowych, kolejnych organizowanych imprezach można się nawet spodziewać, że będzie wyższy. Dla porównania, londyński Wembley uzyskał rentowność po siedmiu latach – powiedział na posiedzeniu sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu prezes spółki PL.2012+ Tomasz Półgrabski.

W sumie w ubiegłym roku na Stadionie Narodowym miało miejsce ponad 500 wydarzeń, w których uczestniczyło 1,8 mln osób. Tych największych planowano przeprowadzić 21, udało się 28. Sukcesem jest – jak podkreślał Półgrabski – także doprowadzenie do wynajęcia wszystkich powierzchni komercyjnych.

Reklama