Narodowy: Na finale PP będzie 48 tysięcy widzów

źródło: PZPN.pl

Narodowy: Na finale PP będzie 48 tysięcy widzów Wciąż nie ma ostatecznej liczby biletów przygotowanych dla obu grup kibiców. Pewne jest za to, że nie będzie już otwartej sprzedaży, a PZPN szacuje, że w sumie pojawi się ok. 48 tysięcy kibiców.

Reklama

Fani Lecha i Legii wciąż czekają z niecierpliwością na szczegóły dystrybucji biletów dla swoich klubów. PZPN podał, że za każdą z bramek Stadionu Narodowego oba kluby będą mieć do dyspozycji po ok. 10 tys. miejsc dla swoich fanów.

Ponadto kluby uzyskały nieodpłatnie po: 50 biletów do loży platynowej; 50 biletów do strefy gold; 100 biletów 1 kategorii; 40 pakietów dla osób niepełnosprawnych (osoba na wózku + opiekun) oraz dodatkowo możliwość zakupu 200 biletów kategorii 1.

finał PP

W otwartej dystrybucji rozeszło się ok. 20 tys. miejsc i PZPN nie planuje uruchomienia dodatkowej puli. Pozostałe miejsca zagospodaruje m.in. dla rodziców i dzieci biorących udział w finale turnieju Z Podwórka na Stadion (4500). Reszta przeznaczonych do sprzedaży, około 3 tysięcy biletów, to miejsca kategorii biznes oraz karty wstępu przeznaczone dla partnerów i sponsorów reprezentacji Polski.

Pozostałe miejsca na trybunach, które nie trafiły do sprzedaży (ok. 10 000 miejsc), to sektory buforowe.  Liczba ta została wypracowana w procesie przygotowań w celu uzyskania opinii i zezwoleń na organizację meczu ze strony administracji państwowej i samorządowej.

W sumie na Narodowym 2 maja pojawi się ok. 48 tys. widzów, z czego 80% wejściówek rozeszło się w otwartej dystrybucji na sektory neutralne i rozejdzie się na te klubowe.

Reklama