Mediolan: Koncepcja Milanu w finale, można świętować?

źródło: własne

Mediolan: Koncepcja Milanu w finale, można świętować? Wczoraj operator terenów targowych Fiera Milano ogłosił finalistów. Jednym z nich i faworytem jest AC Milan, który chce w miejscu pawilonów postawić swój nowy stadion.

Reklama

Dla jednych ta decyzja to formalność, inni nie są tak przekonani. Wczoraj Fiera Milano Foundation ogłosiła, że koncepcja AC Milan i Arup Italia jest jedną z najlepszych dla przyszłego zagospodarowania terenów targowych w dzielnicy Portello.

AC Milan stadium

Według komunikatu Fiera Milano, propozycja budowy nowego stadionu z wieloma funkcjami towarzyszącymi byłaby wysoce dochodowa. Choć wkomponowanie areny sportowej w istniejący teren jest wyzwaniem, żadna inna koncepcja zgłoszona do fundacji Fiera nie przedstawia takich możliwości komercyjnych.

To jeszcze nie ostateczna akceptacja, ale bardzo silny sygnał, że AC Milan może pracować dalej nad projektem. Według „La Gazzetta dello Sport” stadion może zostać ostatecznie zatwierdzony przez operatora targów w ciągu ok. 6 tygodni.

W konkurencji z Milanem pozostają dwie firmy chętne zająć obiektami komercyjnymi tereny targowe. W najbliższych tygodniach wizje zgłoszone przez Prelios SpA oraz konsorcjum Vitali SpA z STAM Europe S.A. będą oceniane pod względem realności spodziewanych zysków.

Reklama