Madryt: Sąd zatrzyma wyburzenie Vicente Calderón?

źródło: ElPais.com / TheLocal.es

Madryt: Sąd zatrzyma wyburzenie Vicente Calderón? Madrycki sąd najwyższy zablokował budowę osiedla mieszkaniowego, które miało zastąpić stadion Atletico Madryt. Klub zapewnia, że to nie powstrzyma przeprowadzki.

Reklama

W werdykcie przyjętym 13 kwietnia (a opublikowanym wczoraj), Sąd Najwyższy w Madrycie unieważnił decyzję rady miasta z 2009, na mocy której w miejscu Estadio Vicente Calderón miał powstać park oraz wieżowce z aż dwoma tysiącami mieszkań.

Werdykt sądu jest podyktowany lokalnym planem zagospodarowania, który zaleca budynki do trzech pięter (+ strych). Tymczasem dwa najwyższe wieżowce są planowane na 36 pięter! Mimo to werdykt sądu można jeszcze zmienić, jeśli wpłynie odwołanie.

Atletico wczoraj zapewniło, że niekorzystny werdykt nie zmieni planów klubu. „Atleti” i tak przeniosą się na Estadio la Peineta, choć konstrukcja finansowa inwestycji stoi pod znakiem zapytania. Nowy stadion miał być bowiem w dużej mierze finansowany ze środków uzyskanych po sprzedaży i zabudowie Vicente Calderón.

Estadio Vicente Calderón

Reklama