Łódź: Widzew na terenach ŁKS czy w… Grodzisku?

źródło: Lodz.Sport.pl

Łódź: Widzew na terenach ŁKS czy w… Grodzisku? Po wyeliminowaniu wielu opcji dziś plan główny dla Widzewa to gra na stadionie ŁKS. Jeśli to nie wypali, przedstawiciel klubu już wizytował stadion Dyskobolii w Grodzisku – pisze Lodz.Sport.pl.

Reklama

Przepadły już Aleksandrów, Piotrków i Kutno. Z kolei aktualny stadion Widzewa w Byczynie został zaakceptowany warunkowo przez PZPN. Dlatego przy składaniu wniosku licencyjnego na kolejny sezon (do 15 kwietnia) Widzew musi zgłosić inny stadion i ew. obiekt rezerwowy.

W marcu klub potwierdził, że jest zainteresowany grą na nowym stadionie ŁKS, którego główna trybuna jest już prawie gotowa. Miasto dało Widzewowi zielone światło, choć to przeprowadzka nie w smak kibicom obu łódzkich klubów.

Stadion ŁKS© Stadion ŁKS

Ponieważ jednak budowa trwa, wciąż nie ma pewności, jakie będą warunki korzystania z budynku po oddaniu do użytku. Na pewno spełni wymogi, ale łódzki klub ma obawy, czy nie będzie za drogi.

Dlatego Widzew myśli też o innym obiekcie. Jak dowiedział się Sport.pl, chodzi o oddalony od Łodzi aż o 250 km stadion w Grodzisku Wielkopolskim, na którym przed laty grał ekstraklasowy Groclin Dyskobolia. Niedawno obiekt ten wizytowała Grażyna Dziegiecka z Widzewa. Kulesza potwierdza, że ten stadion wchodzi w grę. – To nasza druga opcja – mówi Michał Kulesza, rzecznik prasowy łódzkiego klubu.

Stadion w Grodzisku© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Reklama