Chorzów: Znów wypadek na Śląskim, upadło rusztowanie

źródło: TVS.pl

Chorzów: Znów wypadek na Śląskim, upadło rusztowanie Wszystko wskazuje, że silny podmuch wiatru zawinił w wypadku, do którego doszło wieczorem na Stadionie Śląskim. Elementy rusztowania zawaliły się na Hotel Olimpia – relacjonuje TVS.

Reklama

Silny wiatr sieje spustoszenie i najprawdopodobniej właśnie on spowodował spadnięcie elementów rusztowań z konstrukcji dachu Stadionu Śląskiego. Według informacji TVS do zdarzenia doszło w najbardziej niebezpiecznym miejscu – przy Hotelu Olimpia, w którym są goście. Niektóre fragmenty wylądowały na dachu, jeden spadł na zaparkowany pod budynkiem samochód.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale z hotelu ewakuowano dwie osoby. Na miejscu pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej, by usunąć zniszczenia i zabezpieczyć miejsce wypadku.

Według aktualnych informacji wypadek nie powinien negatywnie wpłynąć na wznowienie prac nad zadaszeniem Śląskiego. Roboty mają być wznowione już w najbliższych tygodniach, ale po katastrofie z 2011 roku napięcie przed drugim podejściem jest wysokie.

- Chwilowo na samej budowie faktycznie nie dzieje się nic, ponieważ trwają prace przygotowawcze. Już są wstawione rusztowania, w kwietniu ma ruszyć budowa i czekamy z niepokojem na to, co kiedyś wstrzymało tę budowę, czyli na podnoszenie dachumówił dwa tygodnie temu dla Portalu Samorządowego marszałek śląski Wojciech Saługa.

Reklama