Wysokie Mazowieckie: Zmiany na trybunie Ruchu?

źródło: WysokieMazowieckie.pl; autor: michał

Wysokie Mazowieckie: Zmiany na trybunie Ruchu? Urząd Miasta w Wysokim Mazowieckim stara się o dofinansowanie prac na stadionie. W planie jest modernizacja za ponad 2,5 mln zł, w tym zadaszenie trybun.

Reklama

Magistrat w Wysokim Mazowieckim poinformował, że stara się o dofinansowanie prac na stadionie miejskim. Istniejąca trybuna główna ma otrzymać zadaszenie, sektor gości krzesełka i ogólny remont. Bieżnię trzeba rozebrać, a boisko dojdzie do spełniających normy wymiarów 105x68m (aktualnie 104x70).

Lista zadań jest stosunkowo długa, dlatego suma 2,67 mln zł nie wydaje się wygórowana. Miasta nie stać jednak na wyłożenie całości, dlatego wnioski o wsparcie trafiły do Ministerstwa Sportu, a także do totalizatora. Z pierwszego źródła można otrzymać do 50%, a z drugiego 33%. Jeśli uda się wywalczyć środki, prace mogą ruszyć tego lata i zakończyć się w drugiej połowie 2016.

stadion w Wysokim MazowieckimWiz: UM w Wysokim Mazowieckim

Miasto pokazało przy okazji powyższą wizualizację, która ma być ilustracją do planowanych prac. Jednak przedstawia ona znacznie szerszy zakres zmian na stadionie niż tylko te planowane w obecnym etapie. Takiego efektu na pewno nie da się osiągnąć w założonym budżecie.

Wysokie Mazowieckie w 2013 roku otrzymało już wsparcie finansowe, dzięki któremu udało się przeprowadzić kompletny remont budynku klubowego stojącego w sąsiedztwie. Sam stadion potrzebuje jednak znacznych nakładów.

Reklama