Tychy: Boisko Stadionu Miejskiego coraz bliżej

źródło: Edukacji7.pl

Tychy: Boisko Stadionu Miejskiego coraz bliżej Aktualnie jedne z najistotniejszych prac na terenie budowy Stadionu Miejskiego Tychy są prowadzone w miejscu przyszłej murawy obiektu – relacjonuje spółka Tyski Sport.

Reklama

- Trwa układanie warstwy wegetacyjnej - humusu, czyli specjalnej mieszanki ziemi z mikrolementami pod samą murawę. Składnikami tej warstwy jest ziemia, która leżała w miejscu starej murawy. Jest to standardowo stosowane i najlepsze rozwiązanie – mówi dla GKSTychy.info Artur Sobecki z firmy Trawnik Producent.

Taka ziemia przeszła dwa procesy. Najpierw ją przesiano, a następnie przygotowano specjalną mieszankę z dodatkiem piasku. Warto podkreślić, że próbne mieszanki humusu były badane laboratoryjnie i dopiero po uzyskaniu odpowiedniej jakości, przygotowano cały humus.

Na ukończeniu przy Edukacji w Tychach są również prace montażowe systemu nawadniania oraz podgrzewania. Do końca przyszłego tygodnia system podgrzewania zostanie wypełniony glikolem.

- Planowany termin montażu murawy to połowa kwietnia. Wszystko jednak jest zależne od warunków pogodowych. Najważniejsze, żeby nie było przymrozków. Po pierwsze, żeby "wyciąć" trawę z plantacji w Szczecinku, po drugie ją przetransportować, a po trzecie położyć w Tychach. Najważniejsze, że wszystkie prace związane z murawą są prowadzone zgodnie z planem – podkreśla Artur Sobecki.

Reklama