Sosnowiec: Stadion Ludowy trybuna po trybunie?

źródło: TwojeZaglebie.pl; autor: michał

Sosnowiec: Stadion Ludowy trybuna po trybunie? Prezydent Sosnowca jest zdania, że nowy stadion powinien powstawać etapami. A to oznacza, że najpewniej budowa skończy się dopiero w kolejnej kadencji.

Reklama

W rozmowie z portalem TwojeZaglebie.pl prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zdradził, że najchętniej zbuduje nowy stadion piłkarski w kilku fazach. – Jestem zwolennikiem budowy stadionu etapami, a więc burzenia poszczególnych trybun – mówi Chęciński.

Taka realizacja największej sportowej inwestycji w Sosnowcu oznaczałaby, że efekt końcowy kibice zobaczą dopiero w kolejnej kadencji samorządu. W tym roku miasto ma bowiem tylko 100 tys. zł na konkurs architektoniczny, a w 2016 plan zakłada 3 mln zł na opracowanie szczegółowej dokumentacji stadionu.

Co prawda start inwestycji jest możliwy w 2016 roku, ale nawet przy dzieleniu inwestycji na mniej niż cztery etapy zakończenie jej przed 2020 rokiem może być trudne. Dziś nie jest jeszcze pewne, czy nowy stadion powstanie dokładnie w miejscu Stadionu Ludowego, choć ta opcja wydaje się najbardziej prawdopodobna. Trybuny w docelowej konfiguracji miałyby pomieścić  12 tys. widzów.

Reklama