Rzeszów: Kolejne przetargi na stadion Stali

źródło: Nowiny24.pl | opracował: MK

Rzeszów: Kolejne przetargi na stadion Stali Już trwa przetarg na nowy tor żużlowy, w przyszłym tygodniu dojdzie postępowanie na telebim. To ostatnie znaczące inwestycje w stadion przy Hetmańskiej w tym roku.

Reklama

W kwietniu powinien być gotowy nowy tor żużlowy na stadionie Stali Rzeszów. „Nowy” to określenie nieco na wyrost, ale prace warte  wg miasta 200 tys. mają nadać miejscu wyścigów odpowiedni standard. – Przetarg jest już w trakcie, w przyszłym tygodniu zostanie rozstrzygnięty. Firma, która go wygra będzie musiała zrealizować roboty w trzy tygodnie – mówi dla „Nowin” Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. W tym przetargu są też uwzględnione dwa nowe zegary.

Stadion przy Hetmańskiej doczeka się również telebimu. Nie będzie wielki, ale z powierzchnią 30 m2 powinien spełniać oczekiwania widzów. Przetarg na ekran ma być ogłoszony w przyszłym tygodniu.

Stadion Stali Rzeszów© Irena Gałuszka, StadionMiejski.eRzeszow.pl

Tymczasem z początkiem maja sportowcy i kibice powinni poznać nową infrastrukturę pod wschodnią trybuną. Ta inwestycja, warta 5,7 mln zł, jest już mocno zaawansowana. Stadion Stali zmieni się więc przed kolejnym sezonem Ekstraligi i piłkarskiej III Ligi (lub II, jeśli Stal awansuje).

Wszystkie powyższe wydatki, jeśli dodać je do 32 mln za budowę nowej wschodniej trybuny w 2012 roku, dają sumę blisko 50 milionów wydanych w ostatnim pięcioleciu na modernizację stadionu. To oczywiście dobra wiadomość, ale zła jest taka, że aktualnie miasto nie planuje dalszych nakładów.

Reklama