Rosja: Wkrótce pojawi się murawa w Krasnodarze

źródło: rsport.ru / Stadiums.at.ua

Rosja: Wkrótce pojawi się murawa w Krasnodarze Już w październiku stadion FK Krasnodar ma być gotowy. By terminu dotrzymać, już teraz wykonawcy zaczęli prace nad boiskiem. Choć stadion nie jest wielki, murawa będzie wymagała doświetlania.

Reklama

W rosyjskim Krasnodarze rozpoczęły się przygotowania do ułożenia boiska na stadionie FK. Choć czwarty w tabeli rosyjskiej Premier Ligi klub nie ma historii, ma wielkie aspiracje. Ich realizacja ma rozpocząć się właśnie na tym boisku już od października.

By umożliwić start w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych, już dziś trwają prace nad systemami nawadniania i ogrzewania boiska. Docelowo murawę trzeba będzie trawę doświetlać, by zapewnić jej dobre warunki wzrostu. FK Krasnodar podjął już decyzję o zakupie lamp do tego celu.

Murawa wymaga dodatkowego światła, ponieważ pokrycie dachu nie pozwoli na odpowiedni dostęp słońca do wnętrza. Linowa „pajęczyna” przyszłego zadaszenia wisi już nad boiskiem, a prace żelbetowe są ukończone. Wkrótce będzie można rozpocząć montaż krzesełek, podczas gdy aktualnie – z powodu zimna – prace koncentrują się we wnętrzu obiektu.

Stadion FK Krasnodar

Reklama