Lubin: Resztka Stadionu GOS znika z powierzchni ziemi

źródło: Zaglebie.com / PRW.pl / własne | MK

Lubin: Resztka Stadionu GOS znika z powierzchni ziemi Prawie pięć lat po otwarciu Stadionu Zagłębia (wtedy Dialog Arena) klub równa z ziemią dawny budynek klubowy – największą pamiątkę po poprzednim obiekcie.

Reklama

Kiedy projektowano nowy stadion w Lubinie, plan obejmował zachowanie zachodnich wałów i budynków Stadionu GOS. Z tego planu zostały same budynki jeszcze w trakcie budowy, a efektem usunięcia nasypów ziemnych było pozostawienie „kikutów” stojących przy nowym obiekcie.

Stadion Zagłębia© Zaglebie.com

Główny budynek starego stadionu swoją wysokością przerasta nowe trybuny i zasłania front głównego budynku. I choć uroda zachodniej elewacji Stadionu Zagłębia jest bardzo dyskusyjna, klub postanowił odsłonić ją.

W marcu udało się wybrać w przetargu wykonawcę, który w minionym tygodniu rozpoczął burzenie budynku. Poniższe zdjęcie udostępnione przez Zagłębie Lubin pokazuje postęp prac:

Stadion Zagłębia© Zaglebie.com

Demontaż konstrukcji z 1985 roku potrwa ok. trzech tygodni. Następnie teren zostanie wyrównany i – według wstępnych zapowiedzi Zagłębia – zadrzewiony.

Zmiany doczekał się już tzw. „Titanic”, czyli budynek po północnej stronie stadionu. Jego wyburzenie okazało się zbyt kosztowne, ponieważ pod starymi murami kryją się bardzo istotne elementy wyposażenia: agregaty prądotwórcze i instalacja podgrzewania murawy. Dlatego Stadion Zagłębia ma aktualnie na zapleczu zgrabnie odnowiony „domek” zamiast przypominającej wrak statku rudery. Poniżej zdjęcia sprzed i po pracach:

Stadion Zagłębia© Sebastian Spychała, Stadiony.net / Zaglebie.com

Reklama