Jerozolima: Teddy Stadium przejdzie na energię słoneczną

źródło: JPost.com; autor: michał

Jerozolima: Teddy Stadium przejdzie na energię słoneczną Jako pierwszy stadion w Izraelu obiekt Beitaru Jerozolima będzie zasilany energią słoneczną. Rocznie jego dach wyprodukuje milion kilowatogodzin, co da oszczędność prawie 400 tys. zł.

Reklama

Sukcesywnie modernizowany w ostatnich latach Teddy Kollek Stadium w Jerozolimie doczeka się dalszych prac w 2015 roku. Latem ruszy montaż baterii słonecznych, które pod koniec roku zaczną zasilać obiekt o pojemności ponad 30 tysięcy widzów.

Teddy Kollek Stadium© Univercol

Panele o mocy 639 kilowatów (roczna produkcja ok. 1 mln kWh) zostaną zamontowane na konstrukcji dachu. To pierwsza tego rodzaju inwestycja wśród izraelskich stadionów i władze Jerozolimy liczą, że inni pójdą jej śladem. Baterie mają dać roczną oszczędność ok. 400 tys. szekli (380 tys. zł).

Otwarty w 1990 roku stadion w Jerozolimie ma ambicje przejąć rolę narodowego, choć faktycznie już tę rolę pełni. Właśnie na tym stadionie rozgrywa swoje mecze reprezentacja i najważniejsze kluby Jerozolimy. W 1999 otwarto tam nową trybunę północną, a w 2011 – południową.

Reklama