Częstochowa: Normalizacja dla Włókniarza, stadion zmieni zarządcę

źródło: Sport.pl; autor: michał

Częstochowa: Normalizacja dla Włókniarza, stadion zmieni zarządcę Miało być pięknie, doszło do katastrofy. Po spółce Włókniarz zostały wspomnienia, teraz stowarzyszenie Włókniarz odbudowuje klub. By to zrobić, przejmie kontrolę nad stadionem.

Reklama

Ostatnie lata w częstochowskim żużlu były bardzo dynamiczne. Zmodernizowany przez miasto stadion przy Olsztyńskiej przejął Włókniarz SA, który miał wielkie komercyjne plany. Pojawił się sponsor w nazwie, miały być imprezy o ponadnarodowym zasięgu.

Z planów nie tylko nic nie wyszło, ale spółka zostawiła po sobie upadły klub, który musi zaczynać niemal „od zera”. By wrócić do dawnej świetności, Stowarzyszenie CKM Włókniarz ma w najbliższej przyszłości przejąć stadion. W ten sposób otrzyma kontrolę nad giełdą odbywającą się na obiekcie, a giełda pozwoli stabilnie finansować zespół.

- Zdecydowaliśmy się gospodarzyć przy Olsztyńskiej i jest to świadoma decyzja. Logiczna i korzystna zarówno dla klubu, jak i miasta – podkreśla w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Michał Świącik, prezes stowarzyszenia. – Włókniarz przy Olsztyńskiej był od zawsze, wiemy, jak wszystko funkcjonowało do 2007 r., i uważamy, że damy sobie radę. Ten rok dajemy sobie na rozpoznanie. Sprawdzimy, jakie są rzeczywiste koszty utrzymania i będziemy dążyć do ich minimalizacji. Bo wiemy, że nie będą małe.

Reklama