Bydgoszcz: Stadion Krzyszkowiaka znów z międzynarodowymi zawodami?

źródło: Sport.pl; autor: michał

Bydgoszcz: Stadion Krzyszkowiaka znów z międzynarodowymi zawodami? Na przełomie marca i kwietnia w Bydgoszczy pojawią się przedstawiciele władz europejskiej lekkoatletyki. Miasto stara się o młodzieżowe mistrzostwa Europy 2017 – relacjonuje Sport.pl.

Reklama

Na początku maja zapadnie decyzja o wyborze gospodarza 11. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2017 roku. O podjęcie najlepszych zawodników kontynentu w wieku do 23 lat walczą dwa miasta: Bydgoszcz oraz Grosseto.

W związku ze staraniami Bydgoszczy miasto w najbliższych tygodniach odwiedzą wysokiej rangi delegaci European Athletics.  Spotkają się oni z lokalnymi działaczami, odwiedzą bydgoskie hotele, w których miałby mieszkać reprezentacje podczas czempionatu oraz zwizytują Stadion imienia Zdzisława Krzyszkowiaka. To na nim Bydgoszcz organizowała tej rangi imprezę w 2003.

- Bydgoszcz jest doskonale znana w świecie lekkoatletyki. Mamy duże doświadczenie w organizacji imprez i to jest nasz atut. Jestem przekonany, że przedstawiciele European Athletics wyjadą z Polski zadowoleni. W sprawie mistrzostw mamy pełne poparcie ze strony Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz władz miejskich Bydgoszczymówi dla Sport.pl Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Reklama