Brazylia: Wynoszą się ze stadionu Mistrzostw Świata

źródło: własne | MK; autor: michał

Brazylia: Wynoszą się ze stadionu Mistrzostw Świata Po dwóch latach główny gospodarz Areny Fonte Nova wyprowadza się na mniejszy i starszy stadion. Powód: nie dostał żadnej sensownej oferty na przedłużenie umowy.

Reklama

Wczoraj prezydent EC Bahia Marcelo Sant’Ana ogłosił publicznie, że jego klub opuszcza swój nowy dom. Rozpoczęta w kwietniu 2013 współpraca zakładała rozgrywanie wszystkich meczów „Tricolor” na Itaipava Arenie Fonte Nova przez dwa lata. Przedłużenie umowy było negocjowane od 4 miesięcy.

Bahia mimo rozmów nie otrzymała żadnej propozycji, w której klub i jego kibice byliby docenieni. Klub rozumie trudną sytuację Fonte Nova Negócios e Participações (FNNP, prywatny operator stadionu – przyp. red.) i szanuje jego stanowisko – brzmi komunikat klubu.

Arena Fonte Nova

Ostatni mecz na Fonte Nova odbył się 28 marca. Po wygaśnięciu umowy (7 kwietnia) klub przeniesie się na publiczny stadion Pituaçu (widoczny poniżej), znacznie mniejszy i bardziej przestarzały. Choć zespół rozgrywał na nim mecze bardzo często w przeszłości, komentarze kibiców w mediach społecznościowych nie są jednoznacznie przychylne decyzji Bahii.

Operator Fonte Novy decyzją klubu dostał jak obuchem – na głównej stronie FNNP wciąż wisi reklama karnetów Bahii na kolejne 12 miesięcy. Spółka wydała komunikat, w którym wyraża zdziwienie porzuceniem negocjacji.

Arena Fonte Nova

Firma […] jest zaskoczona stanowiskiem klubu, który publicznie ogłasza, że już nie zagra na Arenie. Powodem jest fakt, że w miniony piątek (27.03) konsorcjum i klub uzgodnili, że odbędzie się kolejna runda negocjacji, by ocenić warunki oferowane przez obie strony – brzmi komunikat FNNP. Firma ubolewa też, że Bahia ogłasza decyzję publicznie, nie informując partnera rozmów.

Bahia jest aktualnie jedynym piłkarskim gospodarzem Fonte Novy, dlatego odejście drużyny oznaczałoby katastrofę finansową obiektu. Wcześniej na własnym stadionie zdecydowała się pozostać miejscowa Vitória, która również była przymierzana do areny MŚ 2014.

Najbliższe dni (tygodnie?) pokażą, czy Bahia jedynie zastosowała drastyczny chwyt w negocjacjach z operatorem, czy rzeczywiście wyniesie się na dobre. Teoria o wymuszeniu lepszych warunków ma uzasadnienie o tyle, że obie strony wyraziły gotowość do wznowienia rozmów, jednak Bahia chce lepszych warunków.

Reklama