Warszawa: Legia rezygnuje z kart kibica (prawie)

źródło: Legia.com

Warszawa: Legia rezygnuje z kart kibica (prawie) Dają dobry przykład innym klubom – stołeczna Legia znosi obowiązek posiadania kart kibica. System wciąż obowiązuje, ale wyłącznie jako lojalnościówka. Bez konieczności wyrabiania, by obejrzeć mecz.

Reklama

Legia Warszawa poinformowała dziś o złagodzeniu wymogów stawianych kibicom. Ten podstawowy dotyczy karty kibica, która zamiast ułatwienia w kupnie biletów lub płatnościach stadionowych do dziś jest odbierana jako uciążliwość.

- Nasze badania i dyskusje z kibicami pokazują, że obowiązek posiadania Karty Kibica był traktowany jako utrudnienie, a nie udogodnienie w kupowaniu biletów. Wiele osób deklarowało, że nie poszło na nasz mecz dlatego, że najpierw musiałoby wypełniać niepotrzebne formalności. Teraz wystarczy przyjść przed meczem na stadion z dokumentem tożsamości takim, jak dowód osobisty, czy prawo jazdy, i kupić bilet – mówi wiceprezes Legii Jakub Szumielewicz.

Stadion Legii otwarty

Karty kibica mieć więc nie trzeba, jednak przepisy ustawy wciąż obowiązują. Dlatego przyjście na mecz bez karty wiąże się z obowiązkiem rejestracji w systemie bezpieczeństwa. Po to właśnie niezbędny jest dokument tożsamości. Na miejscu kibic będzie miał robiony zdjęcie. Ten ostatni wymóg może zostać zniesiony, jeśli w życie wejdzie znowelizowana ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych – według jej zasad wizerunek twarzy może nie być wymagany.

Brak karty kibica to rozwiązanie dla turystów lub osób, które nabrały ochoty na pierwszy mecz przy Łazienkowskiej. Mogą iść na Stadion Wojska Polskiego „z marszu”, bez wyrabiania dokumentu. Jeśli jednak ktoś chodzi na mecze Legii często, nie opłaci mu się brak karty. Będzie bowiem oznaczał bilet droższy o 5zł przy każdym wejściu i brak zniżek/oszczędności.

W ten sposób Legia chce zachęcić swoich wiernych fanów do uczestnictwa w programie lojalnościowym „Legiony”, w który przerodzi się obecny system kart kibica.

Warto przy tym wspomnieć, że Legia nie jest pierwszym klubem, który znosi konieczność posiadania karty kibica. Takiego obowiązku nie ma już również na stadionach m.in. Cracovii, Górnika Zabrze, Jagiellonii, Lechii, Piasta czy Śląska. Legia jest jednak kolejnym klubem idącym w kierunku zgodnym z planowaną nowelizacją ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z nowelizacją w kolejnych sezonach do kupna biletów powinien wystarczyć dowód osobisty.

Reklama