Świnoujście: Lampy będą, ale nie za późno?

źródło: RadioSzczecin.pl

Świnoujście: Lampy będą, ale nie za późno? Miasto sfinansuje instalację oświetlenia stadionu w Świnoujściu – donosi Radio Szczecin. Ale czy Flota dostanie licencję na swój stadion w nowym sezonie?

Reklama

Flota Świnoujście to kolejny klub I Ligi, który doczeka się sztucznego oświetlenia. Ten wymóg wchodzi w życie bezwarunkowo od sezonu 2015/16 i miasto zamierza dostosować miejscowy stadion. – Sztuczne oświetlenie to wymóg PZPN, by m.in. telewizje mogły transmitować mecze w technologii HD – mówi prezes Floty Małgorzata Dorosz.

- Instalacji oświetlenia nie uda się dofinansować unijnymi pieniędzmi – przyznaje rzecznik prezydenta Robert Karelus. – Prezydent podjął decyzję, że stadion zostanie zmodernizowany. Oświetlenie jest dosyć drogie, bo wstępny koszt wynosi 3-3,5 mln złotych.

Problemem nie jest jednak wyłącznie cena masztów oświetleniowych. Świnoujściu brakuje również czasu, ponieważ wszystkie procedury oraz samo wykonanie mogą potrwać aż do wiosny 2016. Jeśli tak, klub będzie musiał walczyć o licencję warunkową na jesień 2015/16 lub nawet przenieść się na inny stadion.

Reklama