SR2014 Wybór Jury: Stadion Roku – Hazza Bin Zayed Stadium!

źródło: własne; autor: michał

SR2014 Wybór Jury: Stadion Roku – Hazza Bin Zayed Stadium! Pierwszy w historii zaprojektowany specjalnie dla surowego klimatu pustynnego. HBZ Stadium w Al Ain zjednał sobie nasze Jury.

Reklama

To pierwszy stadion zrealizowany przez londyńskie biuro Pattern Architects, ale już imponuje. Lekkością i dynamiką – nawet z daleka. – Opadający dach jest prosty, przyjemny dla widza i wspaniale zrealizowany. Doskonale łączy się z konstrukcją fasady – twierdzi Mike Bell. – Właściwie tylko czekam, aż ta konstrukcja się ruszy, przemieści, zacznie oddychać albo falować. Świetne, technologia zamknięta w lekkim i miękkim opakowaniu – dopowiada Șerban Țigănaș.

Hazza Bin Zayed Stadium

- Lokalna estetyka i nawiązania kulturowe zostały bardzo dobrze wykorzystane i wprowadzone w życie, dając emiratowi niezwykle wyrazisty budynek. Zarówno funkcjonalny w trudnym klimacie, jak i osadzony w lokalnej tradycji. Może jedyna krytyka, jaką można mu zaserwować, to rozwiązanie narożników, które mogłyby być zaprojektowane lepiej – chwali stadion Bob van Bebber.

Hazza Bin Zayed Stadium

Całkowita nota Hazza Bin Zayed Stadium znajduje się poniżej:

Hazza Bin Zayed Stadium

Reklama