Dortmund: Borussia też zapewni Wi-Fi

źródło: DerWesten.de

Dortmund: Borussia też zapewni Wi-Fi Największy niemiecki stadion wkrótce zaoferuje widzom szybki dostęp do Internetu. Wyzwanie jest spore, ponieważ konstrukcja jest stara, a liczba fanów regularnie „rozkłada” istniejące sieci.

Reklama

Kiedy w jednym miejscu część z ponad 80 tysięcy widzów chce skorzystać z dostępu do Internetu, żadna konwencjonalna forma oferowana przez operatorów komórkowych nie daje rady. Co mecz fani Borussii mają do czynienia z padającymi łączami, dlatego BVB inwestuje ok. 1 mln € w system Wi-Fi. Klub nie poniesie całego kosztu, ponieważ część sumy wróci do niego – projekt realizuje jeden z jego sponsorów, firma Huawei.

Na Signal Iduna Park ułożono już ok. 60 km kabli, a na fanów czeka 850 nadajników sygnału. To powinno wystarczyć do obsłużenia ruchu meczowego. Największy stadion w Niemczech ma jednak najstarsze elementy trybun sięgające historią do 1974 roku, dlatego równomierne przygotowanie instalacji nie było łatwe.

WestfalenstadionFot: Udo (cc: by-nc)

Pierwotnie Wi-Fi miało działać od początku rundy wiosennej, jednak tego terminu nie udało się dotrzymać. Podczas lutowych meczów z Augsburgiem i Mainz prowadzono jednak testy i wszystkie wypadły pomyślnie. System zacznie działać przed końcem sezonu.

Dostęp do Internetu to kolejna inwestycja w popularny Westfalenstadion w ostatnim czasie. Borussia w ostatnich latach tworzyła m.in. nowe wejścia na część trybun, a także zainwestowała w ogromną farmę słoneczną na dachu.

Reklama