Bytom: Mały kroczek w kierunku nowego stadionu

źródło: Katowice.Gazeta.pl

Bytom: Mały kroczek w kierunku nowego stadionu Miasto przystąpiło do spółki zadaniowej, dzięki której będzie mogło modernizować stadion Polonii. Ale do realizacji przedwyborczych obietnic jeszcze bardzo daleko.

Reklama

Miasto weszło w skład spółki Bytomski Sport – tak zdecydowali radni. Bytom obejmie 253 337 udziałów o wartości nominalnej 100 zł każdy. Zadaniem spółki będzie budowa nowego kompleksu sportowego przy Olimpijskiej.

Co daje uchwała radnych o wejściu do spółki? – Podjęcie tej uchwały umożliwi spółce realizację zadania – mówił Łukasz Wiejacha, prezes Bytomskiego Sportu.

Z pozoru sytuacja jest więc zgodna z kierunkiem zapowiadanym przez prezydenta Damiana Bartylę. Jednak trzeba pamiętać, że spółka Bytomski Sport od początku powstała właśnie z myślą o budowie nowego stadionu i od lipca 2014 roku funkcjonowała bez możliwości przystąpienia do realizacji projektu.

Spółka istnieje więc od ponad pół roku, koncepcja nowego centrum sportu została pokazana już prawie rok temu, a dopiero najnowsza uchwała otwiera drogę do jej wdrożenia. Jednocześnie we wrześniu 2014 zaczęło się burzenie pierwszego łuku, choć na budowę nowego kompleksu miasto wciąż nie ma pieniędzy. Krok radnych w dobrym kierunku, ale droga wciąż bardzo daleka.

Reklama