Bielsko-Biała: Podbeskidzie chce zapełnić trybuny – karnet za złotówkę

źródło: własne

Bielsko-Biała: Podbeskidzie chce zapełnić trybuny – karnet za złotówkę Jeśli skłonisz dwie osoby do przyjścia na stadion w rundzie wiosennej, sam zapłacisz za wszystkie mecze dosłownie złotówkę. To plan Podbeskidzia na zapełnienie rosnących trybun.

Reklama

Od rundy wiosennej na mecze Podbeskidzia będzie mogło  wejść ok. 7 tys. widzów. To dzięki otwarciu wschodniej trybuny, drugiej w kolejności z nowych części stadionu. Dostępne będą sektory widoczne na poniższym zdjęciu, tworzące wspólnie literę L. Pozostałe dwie trybuny będą otwarte od sezonu 2015/16 i wtedy liczba miejsc dla widzów wzrośnie do ok. 15 tysięcy.

Stadion Miejski w Bielsku-Białej© Filipbb / SSC

Przeskok z 3,4 tys. do 7, a później ponad 15 tys. krzesełek to ogromne wyzwanie organizacyjne dla Podbeskidzia. Skoro będzie nowy stadion, trzeba go będzie też zapełnić. Pierwszym krokiem ma być promocja 2+1. Jeśli osoba chodząca na mecze namówi do tego dwie inne, które nie posiadały karnetu jesienią, w nagrodę całą rundę wiosenną obejrzy za złotówkę.

Bilety na nową trybunę wschodnią będą kosztowały 15-20 zł. Karnety to koszt dziesięciokrotnie wyższy, od 150 do 200 zł. Klub wszedł w partnerstwo z platformą KupBilety.pl (Arena on-line) i umożliwia kupno nie tylko biletu, ale też karnetu przez internet. W sieci nie obowiązuje jednak promocja karnetu za złotówkę.

Reklama