Nowy projekt: Stadion przy stadionie w St. Louis

źródło: własne; autor: michał

Nowy projekt: Stadion przy stadionie w St. Louis Jeszcze niedawno ich stadion był wśród najnowocześniejszych. Ale po 20 latach władze St. Louis chcą budować nowy. Wszystko po to, by nie stracić licencji na rozgrywki NFL.

Reklama

St Louis StadiumKoncepcja przeniesienia rozgrywek NFL na nowy stadion ok. 500 metrów od Edward Jones Dome ma być odpowiedzą na zarzuty o przestarzałej infrastrukturze całkowicie zadaszonej areny NFL. W opozycji do dotychczasowego stadionu ten nowy nie miałby dachu.

Wbudowany w zrewitalizowane nabrzeże obiekt ma pomieścić 64 tys. widzów w meczach NFL i ok. 34 tys. na potrzeby ligowej piłki nożnej. W pojemności uwzględniono ok. 9,5 tys. miejsc biznesowych i 60 lóż dla kolejnych 480 widzów. Wokół obiektu znajdzie się miejsce na 10 439 miejsc parkingowych.

Finansowanie obiektu ma pochodzić w połowie ze środków publicznych. Pozostała część powinna zostać zabezpieczona ze sprzedaży miejsc komercyjnych i tzw. licencji indywidualnych (wieloletniego pierwokupu konkretnego krzesełka). Łącznie obiekt może pochłonąć od 860 do 985 mln $.

Nie jest jeszcze przesądzone, jaka drużyna będzie przyszłym gospodarzem stadionu. Do prezentacji koncepcji doszło bowiem zaledwie 4 dni po tym, jak St. Louis Rams ogłosili plany wyprowadzki do Los Angeles.

St Louis Stadium

Reklama