Mińsk: Przebudowa Stadionu Dinama do 2019?

źródło: Charter97.org; autor: michał

Mińsk: Przebudowa Stadionu Dinama do 2019? Nie będzie przeprowadzona w poprzednim terminie, ale do 2019 musi być. To „sprawa honoru” dla Białorusi – zapewnił przedstawiciel prezydenta Łukaszenki dla Radia Charter97.

Reklama

Całkowita przebudowa narodowego Stadionu Dinama ruszyła jeszcze w 2013 roku, zaczynając od demontażu górnego poziomu widowni na głównej trybunie. Prace jednak szybko stanęły i do dziś nie zostały wznowione.

Tymczasem za rok stadion miał być całkowicie przebudowany. Uczynienie z niego narodowego stadionu lekkoatletycznego (piłkarski ma powstać osobno) jest konieczne dla przeprowadzenia przez Białoruś europejskiego festiwalu młodzieży (EYOF) w 2019 roku. Stadion ma być areną otwarcia/zamknięcia oraz zmagań lekkoatletycznych.

- Prezydent wyraził się jasno. Białoruś nie tylko chce przebudować stadion Dynama, ale ma też międzynarodowe zobowiązania, by dostarczyć ten obiekt na 2019 rok. […] Dla nas to kwestia honoru, by dostarczyć go na czas – powiedział Maksim Riżenkow, asystent prezydenta Łukaszenki ds. kultury fizycznej.

Stadion Dinama

Reklama