Londyn: West Ham zdoła wyprzedać nowy stadion?

źródło: własne | MK; autor: michał

Londyn: West Ham zdoła wyprzedać nowy stadion? Już w kwietniu oficjalnie ruszy wielka przeprowadzka posiadaczy karnetów, ale wiele najdroższych miejsc na Stadionie Olimpijskim jest już zajętych. Klub zamierza obsłużyć ponad 40 tysięcy osób.

Reklama

Już od kwietnia będzie można wykupić miejsce na nowym stadionie West Hamu. Ten przywilej jest jednak zarezerwowany dla kibiców z karnetami na sezon 2015/16, który klub spędzi jeszcze na aktualnym Upton Park.

Każdy posiadacz abonamentu otrzyma indywidualne zaproszenie do centrum rezerwacji. Tam, podczas spotkania, będzie mógł wybrać miejsce o podobnym standardzie do zajmowanego obecnie lub droższe. Dzięki wizualizacji 3D sprawdzi, jaki będzie widok z jego miejsca, po czym będzie musiał uiścić 25% ceny karnetu z góry.

London Olympic Stadium

Takich spotkań może się odbyć nawet 40 tysięcy, ponieważ rozpoczynające się w kwietniu rezerwacje potrwają aż do lutego 2016. Jako pierwsi zaproszenie otrzymają fani posiadający najdroższe karnety.

London Olympic StadiumSystem rezerwacji obejmie jednak tylko tzw. zwykłe miejsca, ponieważ cała strefa komercyjna jest sprzedawana osobno. I wejściówki na nią rozchodzą się bardzo dobrze. Już w grudniu West Ham wyprzedał najdroższą strefę The Forge 1895 (na wizualizacji obok), a teraz oferuje kolejne restauracje i bary na zasadzie wstępu na trzy lata z góry.

Aktualnie do sprzedaży wszedł Boleyn Bar, w którym swoje miejsce znajdzie aż tysiąc osób. Przypisane miejsce na widowni oraz dostęp do baru nie są jednak tanie. Z góry trzeba zapłacić 500 funtów, a potem 140 (+VAT) miesięcznie za każdy miesiąc użytkowania. To suma rzędu 2 tys. funtów rocznie.

Dopiero od lutego 2016, jeśli zostaną jakiekolwiek wolne miejsca na trybunach, West Ham planuje rozpocząć wolną sprzedaż karnetów. Biorąc pod uwagę, że każdy posiadacz karnetu 2015/16 będzie miał prawo „wciągnięcia” dwóch dodatkowych osób, miejsc może braknąć.

Reklama