Katowice: Miasto zaprasza kibiców w sprawie stadionu

źródło: własne; autor: michał

Katowice: Miasto zaprasza kibiców w sprawie stadionu Wiceprezydent Katowic zaprosił fanów GieKSy na spotkanie w najbliższy czwartek. Tematem ma być budowa nowego stadionu przy Bukowej. To pierwszy tak ważny krok od wyborów samorządowych.

Reklama

Stowarzyszenie Kibiców SK1964 poinformowało o zaproszeniu do urzędu miasta. Na spotkanie fanów GKS-u Katowice zaprosił wiceprezydent Krzysztof Mikuła, a tematem ma być budowa nowego stadionu przy Bukowej.

To pierwszy tak istotny ruch od wyborów samorządowych. Zwycięzcą i nowym prezydentem został Marcin Krupa, który opowiadał się za budową stadionu. Zwracał jednak uwagę, że trzeba przedyskutować pojemność obiektu, by była ona dostosowana do zapotrzebowania i realnego potencjału GieKSy.

Stadion GKS-u KatowiceDziś klub gra w I Lidze i tylko dwukrotnie zgromadził jesienią więcej niż 3 tysiące widzów. Nawet po ewentualnym awansie do Ekstraklasy zespół miałby poważne problemy z pełnym wykorzystaniem stadionu z istniejącego projektu, o pojemności ponad 20 tysięcy. Dokumentacja jest gotowa od 2013 roku, ale może wymagać zmian, np. poprzez realizację w etapach lub zmniejszenie pojemności.

W ostatnich miesiącach presja społeczna na katowicki samorząd znacznie wzrosła. Kibice GKS-u prowadzą kampanię „Stadion dla Katowic”, w której przypominają o obietnicach wyborczych i zamierzają rozliczać władzę.

Poprzedni prezydent Piotr Uszok wielokrotnie zapowiadał kompleksową przebudowę obiektu przy Bukowej, ale dotąd udało się jedynie przeprowadzić doraźny lifting istniejącej konstrukcji w 2012 roku.

Reklama