Coventry: Nowy stadion “Błękitnych”? Nikt nic nie wie

źródło: CoventryTelegraph.net; autor: michał

Coventry: Nowy stadion “Błękitnych”? Nikt nic nie wie Z jednej strony zapewnienia klubu, że szczegóły będą podane wkrótce. Z drugiej żadna publiczna instytucja nie potwierdza, by Coventry City kontaktowali się w sprawie budowy. A od pierwszych zapowiedzi minął rok.

Reklama

Przed Bożym Narodzeniem minął rok od prezentacji koncepcji nowego stadionu dla Coventry City. Z kolei wkrótce minie rok od momentu, gdy klub zapowiedział przedstawienie szczegółów za „około trzy tygodnie”. Wciąż jednak nie wiadomo, gdzie miałby stanąć obiekt dla 15 tysięcy (wyjściowa pojemność, z możliwą rozbudową).

Nic dziwnego, że kibice i media są zniecierpliwieni. Niezależnie od siebie „Coventry Telegraph” oraz stowarzyszenie kibiców Sky Blue Trust rozesłały do 17 instytucji publicznych wnioski o dostęp do informacji publicznej.

Coventry City Stadium

Zgodnie z prawem każdy podmiot (m.in. policja, zarząd dróg, gminy wokół Coventry) musi opiniować lub wyrazić zgodę na budowę. Mimo to wszystkie instytucje odpowiedziały, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy Coventry City nie kontaktowali się z nimi.

Ta informacja jest niepokojąca o tyle, że City publicznie zapewniają o „postępach” w pracach nad stadionem. Aktualnie klub gra na Ricoh Arena po tymczasowej wyprowadzce do Northampton, ale stadion w Coventry w październiku został sprzedany londyńskiemu klubowi rugby Wasps, który stał się głównym gospodarzem.

Reklama