Brema: Trzeba ratować arenę Werderu przed zalaniem

źródło: weser-kurier.de; autor: michał

Brema: Trzeba ratować arenę Werderu przed zalaniem Malownicze położenie Weserstadionu ma swoje złe strony. I kosztowne, bowiem klub i miasto muszą wydać miliony na ochronę przeciwpowodziową – pisze weser-kurier.de.

Reklama

Weserstadion należy do najnowocześniejszych stadionów w Niemczech dzięki modernizacji za 60 mln € sprzed 4 lat. Jednak prace prowadzone w 2011 nie objęły wału wzdłuż lezącej zaledwie 30 metrów od stadionu rzeki Wezyry.

Teraz trzeba wydać kolejne 6 mln € (26 mln zł) na zabezpieczenie stadionu i leżącego obok zespołu basenów i boisk treningowych. Problematyczny jest podział kosztów. Co prawda teren należy do miasta, ale stadion – do spółki, w której połowę udziałów ma Werder.

Dlatego obie strony rozmawiają na temat tego, kto powinien wydać ile na zabezpieczenie przed zalaniem. Porozumienia nie ma, choć miasto i Werder zarzekają się, że nie unikają odpowiedzialności – w końcu zatopienie obiektów mogłoby spowodować straty znacznie wyższe od kosztów. Decyzja ma zapaść do Wielkanocy.

Weserstadion© Marc vdV

Weserstadion

Reklama