Rotterdam: Przebudowa De Kuip pod znakiem zapytania?

źródło: AD.nl / FR12.nl | opracował: MK; autor: michał

Rotterdam: Przebudowa De Kuip pod znakiem zapytania? Ponad pół roku temu gigant budowlany BAM dostał zlecenie na przebudowę słynnego De Kuip. Jednak do dziś Feyenoord nie ma pewności, że zaproponowaną koncepcję uda się zrealizować.

Reklama

Ani w listopadzie, ani podczas wczorajszego spotkania działacze oraz kibice Feyenoordu nie mogli omawiać szczegółów projektu, jaki w maju tego roku wygrał konkurs na przebudowę De Kuip. Powód jest prozaiczny: nie było czego omawiać. – Dokumentacja? Nie mamy nawet szkicu – mówi René van Ierschot, kierownik projektów specjalnych w Feyenoordzie.

Problem braku projektu to efekt walki o utrzymanie budżetu na poziomie 200 mln € (240 z centrum treningowym). Zaproponowana przez BAM koncepcja wymaga zbyt wiele stali i trwa cięcie kosztów. Wykonawca otrzymał czas do końca stycznia na przedstawienie docelowego kształtu stadionu.

De Kuip BAM

- Jeśli nie dojdzie do tego, mamy otwartą sytuację. Red De Kuip (drugi finalista konkursu) nie otrzyma zlecenia automatycznie, choć pewnie będziemy z nimi rozmawiać. Ale póki jest „plan A”, musimy całą energię włożyć w niego – zapewnił van Ierschot.

Przebudowa De Kuip ma się zakończyć w 2018 roku. Za 200 mln € aktualne trybuny mają zostać powiększone do 70 tys. miejsc. Stadion otrzyma rozsuwany dach oraz zupełnie nowe powierzchnie komercyjne. Firma BAM została wybrana jako projektant i wykonawca w maju, jako najlepszy z sześciu oferentów.

De Kuip BAM

Reklama