Moskwa: VTB Arena zwróci się w 9 lat? Tak i nie

źródło: własne

Moskwa: VTB Arena zwróci się w 9 lat? Tak i nie Wielki kompleks sportowo-komercyjny w Moskwie ma spłacić swój koszt już w 2026 roku. Największego udziału w zyskach nie musi jednak mieć sam stadion Dynama…

Reklama

VTB Arena Park to jeden z największych kompleksów sportowo-komercyjnych powstających na świecie. Poza stadionem na ponad 26 tys. widzów w jednym budynku (!) znajdzie się hala widowiskowa na 11 tys. miejsc, a całość zostanie zintegrowana z centrum handlowym. W otoczeniu zieleni do kompletu dojdą m.in. biura i dwa hotele.

VTB Arena

I to właśnie części komercyjne mają sprawić, że VTB Arena Park spłaci się w 9 lat, jak szacuje bank VTB. Strona sportowa nie będzie jednak bez znaczenia. Łącznie na stadionie i w hali ma się rocznie odbywać ok. 170 imprez, a stadion będzie dysponował bardzo znaczącą częścią biznesową. W niej przewidziano m.in. lożę prezydencką na 100 osób, 40 mniejszych skyboksów, a także panoramiczną restaurację z widokiem na boisko.

Wspomniane 9 lat na spłacanie można zacząć odliczać od 22 października 2017. Wtedy przewidziano pierwszy mecz na stadionie Dynama Moskwa. Na razie udało się zakończyć mozolne prace fundamentowe i na placu budowy stoi już 8 z 9 żurawi. Od 2015 roku postępy będą bardzo widoczne.

Reklama