Bielsko-Biała: Pieniądze zabezpieczone, stadion urośnie w lutym

źródło: Bielsko.Biala.pl / Sport.pl / własne | MK

Bielsko-Biała: Pieniądze zabezpieczone, stadion urośnie w lutym Trwają odbiory drugiej nowej trybuny. Od rundy wiosennej w Bielsku-Białej dostępnych będzie więcej miejsc. Z kolei radni przyjęli dziś budżet, w którym największą inwestycję stanowi zakończenie stadionu.

Reklama

W pierwszych dniach stycznia 2015 nastąpi ostateczny odbiór techniczny kolejnej trybuny Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej. Dzięki temu już w lutym spotkania ekstraklasy będzie mogło oglądać nawet 7 tys. widzów. Do ich dyspozycji będą dwie trybuny nowego obiektu: północna i wschodnia, obie widoczne na zdjęciu poniżej:

Stadion Miejski w Bielsku-Białej© Filipbb / SSC

Jak informuje serwis Bielsko.Biala.pl, cząstkowe odbiory wschodniej trybuny są już zakończone. - Ostateczny odbiór techniczny całej trybuny wschodniej zaplanowany jest na 2 stycznia – tłumaczy Tomasz Ficoń. Rzecznik magistratu dodaje, że pojemność trybuny od strony ul. Żywieckiej wynosi 3558 miejsc. Nie wiadomo jednak, czy wszystkie z nich wkrótce zostaną udostępnione publiczności.

W narożniku południowo-wschodnim nowego stadionu znajdzie się sektor gości. Tam prace również są na ukończeniu, jednak południe i zachód nowej areny będą odbierane później. Zwłaszcza po zachodniej stronie jest wciąż sporo pracy. Trwa instalacja poszycia dachu oraz tworzenie pomieszczeń zaplecza czy ciągów komunikacyjnych prowadzących na sektory. Od wewnątrz wydaje się, że wszystko jest już na miejscu. Działa sztuczne oświetlenie nad wszystkimi trybunami, są nawet siedziska dla VIP-ów czy sektor prasowy.

Budżet przyjęty, pieniądze będą

Podczas dzisiejszego głosowania bielscy radni przyjęli budżet na 2015 rok, choć stosunek głosów 13 do 10 jest daleki od jednomyślności. Największą inwestycją Bielska-Białej w nadchodzącym roku będzie właśnie sfinalizowanie budowy stadionu, na które z budżetu pójdzie 41,2 mln zł. Cały obiekt powinien zacząć funkcjonowanie od przyszłego sezonu ligowego.

Reklama