Berno: Kibice domagają się powrotu do Wankdorf

źródło: 20min.ch; autor: michał

Berno: Kibice domagają się powrotu do Wankdorf - Cenimy tradycję, ale musimy też szukać źródeł dochodu – tłumaczy operator Stade de Suisse. Jednak kibiców Young Boys takie argumenty nie przekonują i żądają powrotu do historycznej nazwy.

Reklama

Dwa stowarzyszenia kibiców berneńskiego klubu Young Boys wyszły z nietypową inicjatywą: chcą powrotu do historycznej nazwy stadionu. Ich zdaniem Stade de Suisse, nazwa komercyjna zaadaptowana przy okazji budowy nowych trybun, musi odejść i umożliwić powrót do tradycji.

Dlaczego żądanie pojawia się teraz? Ostkurve Bern oraz Gäubschwarzsüchtig przypominają, że latem kończy się 10-letnia umowa sponsorska i jest okazja, by znów nazwać stadion Wankdorf. 2 grudnia ruszyło więc zbieranie podpisów pod petycją, która dziś ma już prawie 6 tysięcy sygnatariuszy.

Stade de Suisse Wankdorf Bern

Przywrócenie starej nazwy ma pomóc w przyciągnięciu tych kibiców, którzy po przeprowadzce na nowe trybuny stracili więź z klubem. Wankdorf był stadionem legendarnym, gospodarzem największych meczów zarówno dla Young Boys, jak i dla światowej piłki (choćby finał Mundialu 1954).

W spółce zarządzającej Stade de Suisse są świadomi presji społecznej, ponieważ ta towarzyszy im od chwili ogłoszenia zmiany nazwy ponad 10 lat temu. – Bierzemy uwagi kibiców na poważnie, ale musimy zostawić miejsce na decyzję. Cenimy naszą tradycję, ale musimy też szukać źródeł dochodu – argumentuje Albert Staudenmann, przedstawiciel spółki Stade de Suisse Wankdorf Nationalstadion AG.

Reklama