Anglia: Bliżej nowego stadionu dla Grimsby Town

źródło: grimsbytelegraph.co.uk | opracował: MK

Anglia: Bliżej nowego stadionu dla Grimsby Town Wszystko wskazuje na to, że w 2015 roku kibice i mieszkańcy poznają konkrety tego planu. Radni powołali grupę ds. stadionu i zlecili wykonanie niezależnego raportu na temat wpływu obiektu na okolicę.

Reklama

Wczoraj rada North East Lincolnshire odbyła spotkanie, podczas którego zapadły trzy istotne decyzje. Po pierwsze, zlecono wykonanie niezależnego raportu na temat potencjalnego wpływu, jaki nowy stadion na 14 tys. widzów mógłby mieć na okolicę. Chodzi o zbadanie znaczenia obiektu dla gospodarki, ruchu ulicznego, przestępczości, itd.

Po drugie, rada powołała Community Stadium Project Team, czyli własną grupę roboczą zajmującą się postępami przy nowym stadionie. I po trzecie, samorząd przedłużył klubowi Grimsby Town okres pierwokupu dla terenu, na którym ma powstać stadion. Dotąd „The Mariners” mieli rok na złożenie oferty zanim działka zostanie zaproponowana innym klientom. Teraz mają półtora roku.

Wszystkie działania potwierdzają, że radni chcą powstania nowego stadionu w możliwie krótkim terminie. Grimsby Town zamierza porzucić swój stary Blundell Park i próbowało – jak dotąd – bez powodzenia już od dwóch dekad.

Grimsby Community Stadium

Reklama