San Jose: Jest sponsor dla stadionu Earthquakes, ale koszty rosną

źródło: sjearthquakes.com

San Jose: Jest sponsor dla stadionu Earthquakes, ale koszty rosną Od środy nowy stadion San Jose Earthquakes nazywa się Avaya Stadium. Pieniądze z umowy się przydadzą, bo koszt obiektu wzrósł o dwie trzecie.

Reklama

W środę w amerykańskim San Jose odbyła się oficjalna prezentacja sponsora dla nowego stadionu Earthquakes. Klub ligi MLS na najbliższą dekadę związał się z firmą informatyczną Avaya, która zapłaci w sumie 20 mln $ za umieszczenie nazwy na całym stadionie. Poza wielkim szyldem mają się pojawić logotypy na dachu i 16 lożach na stadionie. Oznakowanie będzie widoczne również dla kibiców na trybunach i okalających ją promenadach.

Avaya Stadium© San Jose Earthquakes

Umowa dająca rocznie 2 mln $ jest jedną z bardziej korzystnych w MLS. Jednak część komentatorów zwraca uwagę, że położenie w Dolinie Krzemowej dawało szansę na wyciśnięcie z kontraktu wyższej sumy. Tym bardziej, że klub poinformował o liczbie ok. 40-50 firm zgłaszających chęć do rozmów.

Pozyskanie sponsora na cztery miesiące przed otwarciem na pewno się przyda. Stadion mający już większość przyszłego boiska i krzesełek znacznie bowiem podrożał względem pierwotnych założeń. Zamiast 60 mln $ pochłonie ok. 100 mln $ (335 zamiast 200 mln zł).

Avaya Stadium© San Jose Earthquakes

Wzrost kosztów nie jest jednak efektem problemów z inwestycją, a dodawania kolejnych funkcji do obiektu. Powstanie tu znacznie większy telebim niż planowano, największy w Ameryce Północnej otwarty bar za jedną z bramek, powiększono też zaplecze i poprawiono wykończenie.

Otwarcie Avaya Stadium zaplanowano na marzec 2015. Obiekt będzie wtedy pełny, ponieważ rezerwacja karnetów i miejsc biznesowych okazała się wielkim sukcesem.

Reklama