Rzeszów: Stadion Stali przecieka dwa lata po oddaniu

źródło: Supernowości24.pl

Rzeszów: Stadion Stali przecieka dwa lata po oddaniu Zacieki na zewnętrznej konstrukcji to problem głównie estetyczny. Za to woda przeciekająca przez stropy to już poważniejsze zmartwienie. Ratusz ma problem naprawić i musi to zrobić, bo planuje kolejne miliony na inwestycję.

Reklama

Wkrótce ma ruszyć budowa infrastruktury pod trybuną wschodnią przy Hetmańskiej. Pod żelbetową konstrukcją mają znaleźć się szatnie, stanowiska reporterskie, sala konferencyjna i inne elementy zaplecza wymagane przepisami piłkarskimi oraz żużlowymi.

Właśnie tam, w miejscu przyszłej infrastruktury, znaleziono jednak nieprzyjemny widok. Ze stropów spływa pod trybunami woda. Tworzą się zacieki i odbarwienia, a przede wszystkim nie jest szczelnie. Inne wątpliwej urody obrazki to zielony wykwit na zewnętrznej konstrukcji trybuny.

Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Rzeszowa zgłosił znaleziska do Wydziału Inwestycji. Miasto naprawi niedoróbki, ale ani koszt, ani terminy nie są obecnie znane. Będzie to kolejny remont po naprawie skutków nawałnicy z lata 2013. Trybuna ma dwa i pół roku – została oddana wiosną 2012.

Stadion Stali RzeszówFot: Super Nowości

Reklama