Niemcy: Chemnitzer FC wyprzedaje stadion

źródło: freiepresse.de

Niemcy: Chemnitzer FC wyprzedaje stadion 500 krzesełek, ławka rezerwowych i wiele innych elementów starego stadionu w Chemnitz trafiło na aukcje. Część już znalazła kupców. Klub pozbywa się pamiątek w związku z budową nowego obiektu.

Reklama

Podczas gdy na Stadion am Gellertstraße przybywa prefabrykatów nowych trybun, z obiektu znikają dotychczas wykorzystywane elementy. Chemnitzer FC zaczęło sprzedaż i serię aukcji skierowanych do kibiców.

Od ręki można kupić jedno z 500 krzesełek – za dopłatą z dedykacją. Dotąd zeszło ok. 100 z nich. Zdecydowanie najdroższym elementem jest ławka rezerwowych, za którą trzeba zapłacić aż 1899€ (8 tys. zł). Cena nawiązuje do roku założenia pierwszego miejskiego klubu piłkarskiego.

Stadion am GellertstrasseFot: Christopher Voitus (cc: by-sa)

Poza wolną sprzedażą są też aukcje, w których można licytować m.in. głośniki, oznaczenia trybun i sektorów czy łamacze fal – barierki ze starych sektorów stojących.

Już w przyszłym roku stary obiekt będzie tylko wspomnieniem, ponieważ trybuna po trybunie powstaje już nowy. Północna strona stoi gotowa, kolejne są w drodze. Cała inwestycja ma kosztować ok. 23 mln € (97 mln zł).

Reklama