Monachium: Bayern spłacił Allianz Arenę przed terminem

źródło: własne

Monachium: Bayern spłacił Allianz Arenę przed terminem Najpierw odkupili połowę udziałów należącą do TSV1860, teraz spłacili stadion w całości. Bayern szczyci się, że kredyt udało się spłacić 16 lat przed terminem.

Reklama

- W 2005 roku pożyczyliśmy 346 mln euro na okres 25 lat, czyli do 2030 roku. I oto stadion jest już spłacony po upływie dziewięciu i pół roku. Jestem z tego powodu bardzo dumny – oświadczył Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu Monachium.

Mocna finansowa pozycja Bayernu pomogła szybciej spłacić kredyt, podobnie jak wcześniej dała klubowi możliwość odkupienia „za bezcen”  połowy udziałów w obiekcie od TSV1860. Mniejszy klub z Monachium otrzymał za swoją połowę Allianz Areny zaledwie 11 mln € i nie zdołał jej odkupić w uzgodnionym terminie (do 2010).

Bayern jest więc wyłącznym właścicielem Allianz Areny i decyduje o polityce obiektu. Jej efekty to m.in. zwiększenie pojemności do ponad 75 tys. miejsc, dzięki czemu stadion od otwarcia urósł już o 9 tys. krzesełek i stał się drugim największym obiektem sportowym w Niemczech.

Allianz ArenaFot: Christian Zeiner (cc: by-sa)

Reklama