Londyn: Wimbledon złożył wniosek o pozwolenie na budowę

źródło: afcwimbledon.co.uk

Londyn: Wimbledon złożył wniosek o pozwolenie na budowę Do gminy Merton wpłynął oficjalny wniosek o pozwolenie na budowę nowego stadionu AFC Wimbledon. Czy prace ruszą w przyszłym roku?

Reklama

Nawet kilka tygodni może potrwać analiza dokumentów złożonych w piątek przez AFC Wimbledon do gminy Merton (dzielnica Londynu). Klub ubiega się o pozwolenie na budowę nowego stadionu połączonego z osiedlem 600 mieszkań.

- To kulminacja 18 miesięcy ciężkiej pracy w klubie, Galliard Homes i zespole naszych doradców. To bardzo dobrze opracowana propozycja, obejmująca każdy aspekt i ewentualne problemy związane z projektem. Prosimy wszystkich o cierpliwość zanim będziemy w stanie podać szczegóły publicznie – powiedział dyrektor wykonawczy Erik Samuelsson.

Wimbledon Stadium© AFC Wimbledon

AFC Wimbledon ubiega się o możliwość postawienia areny piłkarskiej z wyjściową pojemnością 11 tys. widzów. Docelowo obiekt ma być jednak rozbudowany do pułapu ok. 20 tys. miejsc. Wartość inwestycji, nie licząc mieszkań stawianych przez Galliard Homes, to ok. 16 mln funtów.

Jeśli proces oceny dokumentacji przebiegnie bez zakłóceń i AFC Wimbledon otrzyma prawo do realizacji inwestycji, gotowy stadion powinien być otwarty latem 2017.

Reklama