Anglia: Bournemouth zdecydowane na rozbudowę

źródło: BBC.co.uk | opracował: MK; autor: michał

Anglia: Bournemouth zdecydowane na rozbudowę W ubiegłym roku dodali jedną niewielką trybunę. Teraz chcą podnieść pojemność stadionu do 18 tysięcy miejsc, by realnie myśleć o awansie do Premier League. Czy się uda?

Reklama

AFC Bournemouth od dłuższego czasu rozważało ciąg dalszy budowy stadionu Dean Court. Trzy trybuny obiektu powstały w 2001 roku i mieściły nieco ponad 10 tys. widzów. Jednak klub od tego czasu mocno się rozwinął i doszło nawet do tego, że zaczął rozważać budowę zupełnie nowego, większego obiektu po niewiele ponad dekadzie.

Te plany są dziś jednak nieaktualne. W 2013 powstała nowa trybuna południowa, ostatnia brakująca w dotychczasowym układzie. Mimo to pojemność pod granicą 12 tysięcy to wciąż jedna z najniższych w Championship. Choć stadion prawie zawsze jest pełny (średnia 9951 widzów), to od ligowej średniej widowni odstaje wyraźnie. Przeciętny mecz Championship ogląda 16,6 tys. widzów.

Dean CourtFot: Matthew Jackson (cc: by-sa)

Dlatego prezes AFC Bournemouth poinformował na łamach BBC, że wkrótce ruszy dalsza rozbudowa. – Rozbudujemy ten stadion, mamy taką możliwość i chcemy zrealizować cel w postaci awansu do Premier League. Jedyne, czego nie mogę powiedzieć kibicom, to kiedy dokładnie to zrobimy – powiedział Jeff Mostyn, zaznaczając jednocześnie, że rozbudowa nie będzie warunkowana awansem do najwyższej ligi.

- Wiemy, że możemy bez problemu rozbudować stadion do 15 tysięcy. Wcześniej rozmawialiśmy też o zabudowie narożników i to najpewniej dałoby nam pojemność 18 tysięcy – wylicza prezes AFC Bournemouth.  

Reklama