Udine: Pierwsze krzesełka na Stadio Friuli

źródło: mondoudinese.com | opracował: MK

Udine: Pierwsze krzesełka na Stadio Friuli Kibiców Udinese zaczęły niepokoić niebieskie krzesełka na budowanej właśnie trybunie północnej. Okazuje się, że to tylko test. Ale kto wie, jakiego koloru siedziska zostaną zamontowane…

Reklama

Jest ich zaledwie 4, ale już zdążyły wywołać sporo zamieszania – mowa o pierwszych krzesełkach zamontowanych na budowanej trybunie Stadio Friuli. W sumie pojawiło się 6, ale 4 są w kolorze niebieskim. To spowodowało liczne pytania na temat planu Udinese w sprawie kolorystyki siedzisk.

Stadio FriuliDyrektor Alberto Rigotti uspokaja: - To tylko test. Tymi prototypami chcieliśmy ustalić położenie i wizualny odbiór krzesełek. Czekamy teraz na kolejne w innych kształtach i kolorach do dalszej weryfikacji – mówi Rigotti.

Przy okazji wyszło jednak na jaw, że Udinese nie ma jasnego planu co do ostatecznej wersji kolorystycznej. Rozważanym rozwiązaniem jest mozaika, dzięki której stadion będzie wydawał się wizualnie pełniejszy nawet przy mniejszej liczbie widzów. Same barwy mozaiki nie są zweryfikowane. Nie jest też wykluczone, że pojawi się napis „Udinese Calcio”, który ucieszyłby wielu fanów.

Przypomnijmy, że Udinese jest drugim włoskim klubem po Juventusie, który inwestuje w nowy stadion. W tym wypadku zachowano, po solidnej modernizacji, starą trybunę główną z wielkim betonowym łukiem. Do niej dobudowane zostaną trzy proste trybuny zadaszone, dzięki którym pojemność spadnie z 41,5 tys. tuż pod granicę 30 tysięcy. Aktualnie północna trybuna osiągnęła docelową wysokość żelbetu i jest najbardziej zaawansowana.

Reklama