Sao Paulo: Otwarcie Allianz Parque 20 listopada

źródło: własne; autor: michał

Sao Paulo: Otwarcie Allianz Parque 20 listopada Palmeiras przegrali wyścig z czasem i zamiast 8 listopada otworzą swój nowy stadion 20 listopada. Tuż po pierwszym meczu dwa koncerty da Paul McCartney. Kolejne imponujące otwarcie dla Brazylii.

Reklama

Choć Allianz Parque nie jest jeszcze całkowicie ukończony, do wykonania zostały już tylko niewielkie, wręcz kosmetyczne prace. Nowy stadion Palmeiras miał zostać otwarty 8 listopada, jednak wczoraj minął ostateczny termin na otrzymanie zgody policji.

Bez niej władze ligowe nie zgodziły się na zmianę miejsca najbliższego spotkania (8 listopada przeciwko Atletico Mineiro), które tym samym odbędzie się na słynnym Pacaembu.

Allianz Parque© NovaArena.com.br

Allianz Parque ma jednak pozytywną opinię straży pożarnej i na dniach powinno też dostać ostateczne zgody od policji oraz samorządu. Przeprowadzenie kolejnego meczu, przeciwko SC Recife 20 listopada, wydaje się więc pewne.

Pierwsza impreza testowa już była. Dla kibiców otwarto jednak jedynie amfiteatralny łuk, a na boisku odbył się pokazowy mecz dawnych legend. Murawa jest przygotowana bardzo dobrze – ułożona w lipcu była często doświetlana, by zdążyć na inaugurację.

Allianz Parque© NovaArena.com.br

Tuż po meczu przeciwko SC Recife zaplanowano aż dwa koncerty Paula McCartneya. Bilety w Sao Paulo sprzedawały się tak dobrze, że zamiast jednego widowiska dla ok. 55 tys. widzów trzeba będzie przygotować dwa wieczory – 25 i 26 listopada.

Warto wspomnieć, że podczas inauguracji budowy w 2010 roku założenia były znacznie korzystniejsze od aktualnych planów na otwarcie. Gdyby budowa szła według pierwotnego harmonogramu, pochłonęłaby 330 mln reali zamiast 630 i zakończyłaby się półtora roku temu…

Reklama