Londyn: Tottenham wybrał wykonawcę fundamentów

źródło: chelmsfordweeklynews.co.uk

Londyn: Tottenham wybrał wykonawcę fundamentów Prawie 270 mln zł zarobi firma M Anderson Construction, której Tottenham zlecił wykonanie fundamentów pod nowy stadion przy White Hart Lane. Ale prace wciąż nie mogą ruszyć…

Reklama

Londyńska firma M Anderson Construction otrzymała od Tottenhamu kontrakt wart 50 mln funtów (ok. 267 mln zł). Za tę sumę MAC ma wykonać fundamenty pod nowy stadion, który będzie częściowo położony w miejscu White Hart Lane.

New Tottenham Stadium

To pierwszy tak duży krok „Kogutów” związany z budową stadionu. Umowy na wykonanie zasadniczej budowy jeszcze nie ma. Podpisanie pierwszego porozumienia również nie oznacza rychłego początku budowy, ponieważ wciąż na rozstrzygnięcie czeka spór z firmą Archway, która nie chce opuścić terenu będącego częścią przyszłej inwestycji.

Konflikt z niewygodnym sąsiadem trwa już ponad 7 lat i spowodował ogromne opóźnienie inwestycji. Na początku września klub potwierdził, że nierealny jest już termin otwarcia stadionu w połowie 2017 roku. Dopiero rok później Tottenham będzie mógł się przeprowadzić, spędziwszy wcześniej cały sezon na innym stadionie, najpewniej w Milton Keynes.

Reklama