Londyn: Stadion dla QPR? „Nie ma szans”

źródło: Standard.co.uk | opracował: MK; autor: michał

Londyn: Stadion dla QPR? „Nie ma szans” Podczas gdy londyński klub Queens Park Rangers wciąż prowadzi konsultacje na temat swojego nowego stadionu, właściciel gruntu pod stadion pokazuje… gest Kozakiewicza.

Reklama

Prawie dwa miesiące temu QPR rozpoczęli konsultacje społeczne w sprawie budowy nowego stadionu. Projekt nazwany roboczo New Queens Park zakłada budowę stadionu w Old Oak. To najbliższy możliwy do zagospodarowania teren w okolicy Loftus Road.

Tyle że właściciel gruntu nie zamierza wpuścić QPR na ten teren. Stanowisko firmy Cargiant było znane już latem, ale w prasie uznawano to za taktykę negocjacyjną. Tym razem po raz pierwszy głos zabrał osobiście właściciel Cargiant, który w prosty i bolesny dla klubu sposób zaprzeczył, by było pole do negocjacji.

New Queens Park

Geoff Warren zapewnia, że ma swoje plany dla tego terenu. – My jesteśmy właścicielem działki i my zamierzamy tu coś zbudować. Na stadion w tym miejscu nie ma szans. To po prostu nieopłacalne. Taki obiekt spowolniłby sprzedaż. I nie mówię tego, by podbijać cenę. Jestem na tyle bogaty, by nie potrzebować ich pieniędzy – powiedział dosadnie Warren.

Właściciel Cargiant zamierza wystawić własną propozycję komercyjną dla wielkiego planu rewitalizacji Old Oak. Warren zainwestował w swoją wizję już 15 milionów funtów i zamierza złożyć wniosek o pozwolenie na budowę we wrześniu 2015. Wcześniej, bo już w kwietniu, swój wniosek chcą składać QPR, ale czy mają po co?

Reklama